-
A ráncos arcbőr már a múlté?
-
A férfi legyen izmos?
-
Csillogjunk, villogjunk
-
Őszi trend: a szezon legdivatosabb színei
-
Költségkímélő szépségtippek
-
Tavaszi trend: hódít a cukorka-smink
-
Március 8
-
Tavaszi trend: pasztellszínek a körmökön
-
Tavaszi trend: natúr és bronz csábítás
-
5 érv a lila smink mellett

A vékony nő a gyönyörű –minden nő találkozik ezzel az alapelvvel élete során, hiszen szinte mindenhonnan ez árad felénk. Ezt látjuk a filmekben, a kifutókon, a tévében. És persze, mivel minden nő gyönyörű szeretne
lenni, így soha nem fogja magát annak tartani, míg elég vékonynak nem érzi magát. A hangsúly az elég vékonyon van.
Testképzavarnak azt hívjuk ugyanis, amikor az ember –általában nő – másnak, kövérebbnek, csúnyábbnak látja, érzi, hiszi magát, mint amilyen valójában. Testsúlytól függetlenül manapság minden lány még vékonyabb szeretne lenni. Ennek pedig vagy étkezési zavar lesz a következménye, vagy öngyűlölet.
A testképzavarok hátterében önértékelési problémák, kisebbségi komplexusok, megfelelési kényszer és egyéb fel nem dolgozott érzelmi problémák húzódnak meg. Egy-egy testképzavar vagy étkezési probléma kibogozása során nagyon gyakran kihívásokkal teli vagy érzelmileg terhelt gyerekkor kerül felszínre.
Egy testképzavar azonban sokféle méretet ölthet. A mai világban, mivel a vékonyság korszakát éljük, a legtöbb probléma innen ered. Egy angol felmérés szerint a nők 56%-a teljesen elégedetlen a külsejével, 89%-a pedig fogyni szeretne. Ami még ennél is megdöbbentőbb, hogy csupán a nők egyetlen százaléka volt tökéletesen megelégedve a külsejével.
A mai nőknek sok szerepben kell teljesíteniük, ezért sokan érzik úgy, hogy a testmozgás és az evés is valami olyan dolog, amelyet uralni kell. Ha azt vesszük észre, hogy függ a lelki békénk az evéstől vagy a
sportolástól, akkor ez valószínûleg egy tünet, amely mélyen meghúzódó érzelmi problémát jelez.
Érdemes felkutatni az igazi okokat egy pszichológus vagy terapeuta segítségével.
Reggeli Újság